Wydaje nam się, że wszystkie zabawki są mądre, dopóki nie zaczniemy ich wybierać dla swojego dziecka. Wtedy już wiemy, że nie chodzi o jakikolwiek zakup, ale o taką zabawkę, z której nasze dziecko będzie się cieszyło i dzięki której zdobędzie lub rozwinie nowe umiejętności. Wówczas zwracamy większą uwagę na jej wykonanie i detale, które przy pierwszym zetknięciu nie były dla nas istotne.

Choć bezpieczeństwo zabawy jest ważne na każdym etapie, to jednak w przypadku najmłodszych dzieci, poznających każdą zabawkę poprzez wzięcie jej do buzi, jej wykonanie ma szczególne znaczenie. Wówczas liczy się wszystko – od rodzaju materiału, po wykończenie i obecność najmniejszych elementów.

Zabawką może być zarówno pojedynczy przedmiot (maskotka, pojazd, książeczka), jak i zestaw elementów, czy dla starszych dzieci – gra. Nie zawsze te zabawki, które nam jako rodzicom podobają się najbardziej, wzbudzają równie wielki entuzjazm u dzieci. Warto w takich sytuacjach pozwolić dziecku na wybór przy jednoczesnej delikatnej sugestii z naszej strony, związanej z jego zainteresowaniami i naszą znajomością jego upodobań.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *